Artykuły, felietony i reportaże - aktualne

Nie jestem głupia

 


Irena

Nie jestem głupia...


 

Do pierwszej klasy idę jak tysiące innych dzieci w moim wieku. Tylko wtedy nie miałam pojęcia, czym to się zakończy. Zresztą tak samo czuła większość 7 latków. Było nas wtedy około 37 duszyczek, chętnych bardziej lub mniej do nauki. Należę do grupy bardziej chętnych. Znam większość liter i potrafię je odwzorowywać. Na chęciach i zapale upływa pierwszy okres mojej bytności w szkole. Szybko czytam ze zrozumieniem, po kilku miesiącach zachłannie połykam książeczki typu „Poczytaj mi mamo”.
W tym samym czasie zaczynają się pierwsze problemy. Kompletnie nie nadążam z pisaniem za klasą, dyktanda to czysta abstrakcja, nie potrafię przepisywać z tablicy.Robię to wszystko bardzo wolno z licznymi błędami. Z tego powodu średnio co 2-3 miesiące trafiam na badania psychologiczne, by wykluczyć upośledzenie umysłowe (o celu tych badań dowiedziałam się po wielu latach).
Z roku na rok robi się coraz gorzej. Im więcej czytam, tym gorzej piszę. Staję się w klasie niezłym powodem do żartów i kpin. Moje dyktanda są omawiane na forum klasy. Co rusz wybuchają salwy śmiechu po odczytaniu błędnego słowa, słyszę:" jak można to napisać tak, przecież to takie proste". Tylko że ja nie widzę w tym nic śmiesznego ani prostego.

Czytaj więcej: Nie jestem głupia

Obiad


Tomaszek


Obiad

Pozwoliłem sobie w weekend zjeść z rodziną obiad u mojej matki.

Obiad, jak to zwykle, przebiegał w atmosferze omawiania moich przywar. Ponieważ temat jest nieskończony i znakomitej większości mojej rodziny odpowiada więc omawiane były kolejne moje niedoskonałości ku radości i uciesze wszystkich.
Jednym z tematów był stan mego zdrowia. Wszyscy zgodnie uznali, że jak będę tak przejmował się wszystkim co związane z dzieckiem, latał do szkoły, analizował każdy jego krok i zachowanie, to nie pociągnę długo, emerytury nie doczekam i ZUS przyzna mi pośmiertnie medal dla idealnego płatnika.

Czytaj więcej: Obiad